حمید علیمی

حمید علیمی

حمیدرضا علیمی فر

Hamid Alimi

متولد : 1359 - سن : 42
ملیت : ایران
محل تولد : ایران - اصفهان - اصفهان
محل زندگی : ایران - اصفهان - اصفهان

حمید علیمی

حمیدعلیمی مداح می باشد علیمی مداحی را بصورت جدی از هیئت دیوانگان حسین کاشان و همراه با مرحوم سید جواد ذاکر آغاز کرد. اوج کارش در سالهای 84 و 85 در دیوانگان حسین کاشان بود. شاید بتوان علیمی را شاگرد سیدذاکر نامید، او در مراسمات مشترک با سیدذاکر مشهور شد. و از بهترین مداحی های وی: (ای کاروان آهسته ران) (مرا راهی کن سوی میخانه) (وصیتنامه) (دل من ریش مکن) و....... میباشد. حمید علیمی علاوه بر مداح اهل بیت (ع) شاعر اهل بیت (ع) نیز هست و از اشعار خود نیز در مداحی هایش استفاده میکند که شاید این نکته را خیلی ها نمی دانند. از بهترین اشعار او: ( سجده دل) و (بی تو میمیرم) و (شبهای بی تو بودن) میباشد. یار صمیمی او مرحوم ذاکر در خردادماه 1385 بر اثر ابتلا به بیماری سرطان ریه به حالت کما رفت. و 40 روز بعد درگذشت. مرگ او تاثر شدیدی در مداح جوان ایجاد کرد بطوری که با شنیدن اسم او به ناگاه به گریه می افتاد.

حمید علیمی ذاکر را استاد خود و کسی که بر گردنش حقی داشت میدانست لذا راه او را که همان راه اباعبدالله الحسین علیه السلام است ادامه داد. او کاشان را ترک و در اصفهان سکنی گزید. و تا به امروز در همین شهر ساکن است. و هیئت هفتگی او صبح جمعه ها با نام مکتب الحسین (ع) دایر است. او متاهل است و دارای یک فرزند پسر می باشد.

مدافع حرم و جنگ سوریه

حمید علیمی اعلام کرده که به خاطر اعتقادات شخصی خود در جنگ سوریه شرکت کرده و به مدافعان حرم پیوسته است. همچنین او چندین مداحی و روضه در وصف مدافعان حرم و حضرت زینب (س) در هیئت عبدالرضا هلالی در تهران اجرا کرد که بسیار مورد توجه جوانان قرار گرفت. علیمی در پاسخ به حرف و حدیث هایی که درباره حضورش در سوریه عنوان گردید، گفته که: من از طرف کسی یا نهاد و ارگانی به سوریه نیامدم و هدفم تنها دفاع از حرم حضرت زینب کبری (س) است.

منابع:

https://harfetaze.com/70967/حمید-علیمی/