مهسا مهجور

مهسا مهجور

Mahsa Mahjoor

متولد : 1353/12/18 - سن : 46
محل تولد : ایران - تهران - تهران

مهسا مهجور

مهسا مهجور بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر است. او از شاگردهای گلاب آدینه و عضو گروه «مروارید» می باشد. مدرک تحصیلی او لیسانس جامعه شناسی از «دانشگاه علامه طباطبائی» است. همچنین فارغ التحصیل رشته بازیگری تئاتر از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است. در ایران او را بیشتر با اجرای جذاب مسابقه دیدنی «راز سیب» به یاد می آورند. او اجرای شاد و بر تحرک خود را در این مسابقه مدیون سال ها فعالیت در رشته دفاع شخصی و تکواندو می باشد.

عمده فعالیت او در زمینه تئاتر می باشد و در این زمینه جایزه های زیادی از جشنواره های مختلف کسب کرده است. در سال ۱۳۸۵ در مسکو و از میان شرکت کنندگان زیادی از کشورهای مختلف موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره بین المللی "آثار کلاسیک روس (لوبنیا)" برای بازی در نمایش دو نفره "جنایت و مکافات " به کارگردانی چیستا یثربی شد.

بازی کم نظیر او در نمایش «یک شب دیگر هم بمان سیلویا» در نقش سیلویا پلات بانوی شاعر فقید آمریکایی، عنوان بهترین بازیگر سال تئاتر را در جشن بازیگر برای او به همراه داشت. به گفته بسیاری از منتقدین او در این نمایش یکی از بهترین و ماندگارترین بازی های تاتری در طول تاریخ تئاتر ایران را ارائه داده است. این نمایش به نویسندگی و کارگردانی چیستا یثربی بوده است. او بازی در تئاتر و بعد تلویزیون را به بازی در سینما ترجیح می دهد.با این همه در کارنامه بازیگری او سه فیلم سینمایی به چشم می خورد:«رخساره» امیر قویدل «دوشیزه» محمد درمنش و «آرامش در میان مردگان» مهرداد فرید.او در حال حاضر به تدریس در دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر اشتغال دارد.وی به زبان های انگلیسی و نواختن ساز دف نیز تسلط دارد.

مجموعه تلویزیونی

 

سریال های مهسا مهجور - بازیگر