وحید هاشمیان

وحید هاشمیان

Vahid Hashemian

متولد : 1355/04/30 - سن : 45
محل تولد : ایران - تهران - تهران

وحید هاشمیان

وحید هاشمیان بازیکن سابق و مربی فوتبال است. پدر و مادر او از اهالی محله کربکند دولت آباد برخواراصفهان هستند که در سال ۱۳۳۸  به تهران آمدند. برادر وی سرلشکر خلبان اصغر هاشمیان کربکندی بود که در جریان جنگ ایران و عراق و در عملیات فاو، جنگنده اف-۴ او مورد اصابت موشک قرار می گیرد و شهید می شود.

هاشمیان فوتبال را از فتح تهران شروع کرد و طی سال های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۴ در این تیم حضور یافت. سپس به تیم دسته اولی پاس تهران بازی کرد و یک سال در آن تیم بازی کرد؛ پس از چندی هاشمیان با پیشنهاد تیم دسته اولی هامبورگ مواجه شد که به آن پیشنهاد جواب مثبت داد و به آلمان رفت. هاشمیان یک سال را در هامبورگ سپری کرد سپس به تیم دسته دومی بوخوم رفت که به تازگی پیتر نویروور را به عنوان سرمربی این قرار داده بودند. در طی این یکسال نویروور به هاشمیان اعتقاد خاصی پیدا کرد و همواره او را در بازی قرار می داد و پس از یکسال بوخوم به دسته یک آلمان صعود کرد.

وحید هاشمیان پس از آن فصل به باشگاه بزرگ بایرن مونیخ رفت. در این باشگاه هاشمیان فرصت زیادی برای حضور در زمین را نیافت و تنها ۹ بار به زمین رفت و هیچ گلی نزد. تیم بایرن مونیخ در همان سال قهرمان بوندسلیگا شد. هاشمیان طی سال های ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۴ در بایرن مونیخ بازی کرد.پس از بایرن مونیخ چند پیشنهاد اصلی به هاشمیان داده شد که مهم ترین آن ها شالکه ۰۴، هانوفر و بوخوم بود که از میان این سه تیم هاشمیان تصمیم رفتن به هانوفر را گرفت.

او پس از پایان لیگ یازدهم در حالیکه دو فصل برای باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران در لیگ برتر فوتبال ایران به میدان رفته بود، از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. وی هم اکنون مربی و دستیار دراگان اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال ایران است.