الهام اخوان

الهام اخوان

Elham Akhavan

متولد : 1367/06/09 - سن : 34
ملیت : ایران
محل تولد : ایران - تهران - تهران
محل زندگی : ایران - تهران - تهران

الهام اخوان

الهام اخوان بازیگر جوان و تازه وارد سینما و تلویزیون در تاریخ 9 شهریور 1367 در خانواده ای 5 نفره در تهران به دنیا آمده است. او متولد تهران ولی بزرگ شده ی اصفهان است.دوران تحصیلش را در دبیرستان بهشت آئین اصفهان در رشته ریاضی و فیزیک گذرانده است. الهام اخوان از سن ۱۱ سالگی با دیدن فیلم آمریکایی همشهری کین به بازیگری علاقه مند شد. پس از گذراندن دوره دبیرستان به دلیل علاقه اش به این حرفه کنکور هنر داد و در رشته کارشناسی تئاتر پذیرفته شد. الهام اخوان لیسانس تئاتر و فوق لیسانس کارگردانی دارد. الهام اخوان در سن ۱۶ سالگی بر روی صحنه تئاتر رفت و اولین تجربه تئاتر خود را در اصفهان به کارگردانی ابراهیم ابراهیمیان  به دست آورد.

و در سال ۱۳۹۷ در سن ۳۰ سالگی پس از سالها تلاش در تئاتر و پشت صحنه به دعوت برزو نیک نژاد  و سعید خوانی برای بازی در فیلم دوزیست دعوت شد. او در نقش مریم در کنار بازیگرانی چون جواد عزتی و ستاره پسیانی در فیلم دوزیست خوش درخشید. 

اولین حضور الهام اخوان در قاب تلویزیون نقش آفرینی در سریال با خانمان در سال ۱۳۹۹ است. او در این فیلم در نقش گوهر در کنار شقایق دهقان و  حسام محمودی  بازی میکند.الهام اخوان در کنار بازیگری به فیلمسازی علاقه مند است و  چند فیلم کوتاه را هم کارگردانی است

فیلم های الهام اخوان

# نام فیلم ساخت کارگردان
1

فیلم دوزیست

1398برزو نیک نژاد

سریال های الهام اخوان