الهام اخوان

الهام اخوان

Elham Akhavan

متولد : 1367/06/09 - سن : 35
ملیت : ایران
محل تولد : ایران - تهران - تهران
محل زندگی : ایران - تهران - تهران

الهام اخوان

الهام اخوان بازیگر جوان و تازه وارد سینما و تلویزیون در تاریخ 9 شهریور 1367 در خانواده ای 5 نفره در تهران به دنیا آمده است. او متولد تهران ولی بزرگ شده ی اصفهان است. دوران تحصیلش را در دبیرستان بهشت آئین اصفهان در رشته ریاضی و فیزیک گذرانده است. الهام اخوان از سن ۱۱ سالگی با دیدن فیلم آمریکایی همشهری کین به بازیگری علاقه مند شد. پس از گذراندن دوره دبیرستان به دلیل علاقه اش به این حرفه کنکور هنر داد و در رشته کارشناسی تئاتر پذیرفته شد. الهام اخوان لیسانس تئاتر و فوق لیسانس کارگردانی دارد. الهام اخوان در سن ۱۶ سالگی بر روی صحنه تئاتر رفت و اولین تجربه تئاتر خود را در اصفهان به کارگردانی ابراهیم ابراهیمیان  به دست آورد.

و در سال ۱۳۹۷ در سن ۳۰ سالگی پس از سالها تلاش در تئاتر و پشت صحنه به دعوت برزو نیک نژاد  و سعید خوانی برای بازی در فیلم دوزیست دعوت شد. او در نقش مریم در کنار بازیگرانی چون جواد عزتی و ستاره پسیانی در فیلم دوزیست خوش درخشید. 

بازیگری الهام اخوان

الهام اخوان قبل از اینکه بازیگری در مقابل دوربین را شروع کند، کوله باری از تجربه برای خودش فراهم کرده بود. تحصیل در رشته نمایش، کار به عنوان منشی صحنه و همچنین تجربه بازی های خوب در تئاتر راه او را برای بازیگری در سینما و تلوزیون هموارتر کرد تا اینکه بالاخره در سال 1398 بروز نیک نژاد او را برای بازی در فیلم دوزیست انتخاب کرد. نخستین کار اخوان در سینما تجربه ای فوق العاده بود. او علاوه بر اینکه با کارگردانی کاربلد و مطرح کار می کرد، همکاران چهره ای نیز داشت. جواد عزتی، هادی حجازی فر و پژمان جمشیدی بازیگران دیگر این فیلم بودند.

اولین حضور الهام اخوان در قاب تلویزیون نقش آفرینی در سریال با خانمان در سال ۱۳۹۹ است. او در این فیلم در نقش گوهر در کنار شقایق دهقان و  حسام محمودی  بازی میکند. او زمانی که در سریال باخانمان در نقش گوهر ظاهر شد چهره شناخته شده ای نبود اما حالا که در سریال آفتاب پرست در کنار پژمان جمشیدی در نقش مژگان بازی می کند، کمدینی مطرح و سرشناس است.

فیلم های الهام اخوان

# نام فیلم ساخت کارگردان
1

فیلم دوزیست

1398برزو نیک نژاد

سریال های الهام اخوان