علیرضا بذرافشان

علیرضا بذرافشان

Alireza Bazrafshan

متولد : 1355/05/15 - سن : 46
ملیت : ایران
محل تولد : ایران - تهران - تهران
خانواده :

علیرضا بذرافشان

علیرضا بذرافشان متولد 1355 در تهران است. او فارغ التحصیل رشته کامپیوتر از دانشگاه امیرکبیر است. وی فعالیت سینمایی خود را از سال 1381 با فیلم رقص در غبار آغاز کرد.علیرضا بذرافشان، تندیس جشن خانه‌ی سینما، جایزه‌ی بخش مسابقه‌ی فیلم‌های بلند چهل‌وهشتمین جشنواره‌ی فیلم آسیا پاسیفیک، دیپلم افتخار بخش مسابقه‌ی فیلم‌های داستانی هشتمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های ورزشی و جایزه‌ی اولین جشنواره‌ی فیلم‌های تلویزیونی، را در کارنامه دارد.

علیرضا بذرافشان کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون آغاز کرد و سال 1378 در 23 سالگی در سریال داستان یک شهر به کارگردانی اصغر فرهادی به عنوان نویسنده فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال نابرده رنج، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای علیرضا بذرافشان محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون سروش صحت، آتنه فقیه‌نصیری، علی قربان‌زاده و آتوسا راستی را تجربه کرد.

با اینکه علیرضا بذرافشان را بیشتر بعنوان نویسنده می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. علیرضا بذرافشان علاوه‌بر نویسنده به‌عنوان کارگردان نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار علیرضا بذرافشان در حرفه‌ی کارگردان، سریال گسل 2، سریال مرد، سریال گسل، سریال هفت‌سنگ، سریال نابرده رنج، سریال '5,28 لرزش‌زندگی، سریال انتقال و سریال تنگنا است.

 

فیلم های علیرضا بذرافشان