علی حدادی

علی حدادی اصولگرا و نماینده حوزه انتخابیه ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس یازدهم شورای اسلامی می باشد. او در هشتم مرداد سال ۱۳۴۱ در روستای احمدآباد از توابع شهرستان نظرآباد در استان البرز و در خانواده مذهبی به دنیا آمد. پدر وی از بومیان روستای زیدشت از توابع شهرستان طالقان بود. در سن ۱۴ سالگی رسما کارگر کارخانه فخرایران شد. حدادی همزمان با اوج گرفتن انقلاب اسلامی اولین حضور اجتماعی و سیاسی خود را با شرکت در تظاهرات و راهپیمایی های مردمی تجربه کرد. وی در آن سال ها در انجمن اسلامی کارخانه فخر فعال شد و از پایه گذاران بسیج مستضعفین نظرآباد بود. او در اسفند سال ۵۹ در جبهه فیاضیه به درجه رفیع جانبازی نائل آمد.

حدادی در سال ۱۳۶۴ مسئویت امداد پزشکی سپاه کرج را برعهده گرفت و در سال ۱۳۶۷ فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهرستان ساوجبلاغ شد.  وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران برای خدمت به انقلاب و مردم به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و از پایه گذاران بسیج و سپاه پاسداران در شهرستان نظرآباد بود و در سال ۶۷ فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهرستان ساوجبلاغ شد. پس از آن در سمت معاونت فرماندهی سپاه کرج (سال ۷۱ )، معاونت فرماندهی سپاه غرب تهران (سال های ۷۰ تا ۷۳) و معاونت فرماندهی سپاه پاسداران شهرستان کرج (سال های ۷۶ تا ۸۰) مشغول به خدمت بود. او در سال های ۸۰ تا ۸۴ معاون فرماندهی سپاه استان تهران شد.

حدادی به دلیل داشتن سوابق خوب مدیریتی در سال ۱۳۸۴ از سوی دولت نهم به فرمانداری شهرستان نظرآباد و سپس در سال ۱۳۸۸ به فرمانداری شهرستان ساوجبلاغ، طالقان و چهارباغ منصوب شد. او هم اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور هشتگرد به تدریس مشغول است. وی دانش آموخته رشته فقه و مبانی حقوق در مقطع کارشناسی و علوم قرآن و حدیث در مقطع کارشناسی ارشد است. همچنین کارشناس علوم نظامی از دانشگاه امام حسین (علیه السلام ) است. او هم اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور هشتگرد به تدریس مشغول است.

علی حدادی طی مدت فرمانداری در شهرستان ساوجبلاغ در برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان ساوجبلاغ، رتبه دهم کشوری و رتبه اول استان البرز را کسب کرده است. همچنین در برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان نظرآباد رتبه ششم کشوری و رتبه دوم استان تهران را کسب کرده است. او در ارزشیابی عملکرد وزارت کشور در سال ۹۱ با کسب امتیاز ۱۰۰۰ از میان ۴۲۸ فرماندار کشور، رتبه عالی کشوری و رتبه اول در استان البرز را کسب کرده است. وی به عنوان منتخب فرمانداران استان تهران در شورای برنامه ریزی استانداری تهران حضور فعال داشت.

حدادی به عنوان فرماندار نمونه در جشنواره شهید رجایی (سال ۹۰) معرفی شد و نیز در ارزشیابی عملکرد ایجاد اشتغال (سال های ۹۰ و ۹۱)، شورای آموزش و پرورش (سال ۹۱)، سرشماری نفوس و مسکن (سال ۹۱) و کمیته برنامه ریزی شهرستان ساوجبلاغ (سال ۸۹) رتبه اول را کسب کرده است و به عنوان فرماندار نمونه بسیجی در (سال ۹۲) معرفی شد. وی موفق شد در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی که در تاریخ ۲ اسفند ۱۳۹۸ برگزار شد، با کسب ۴۳ هزار و ۲۳۳ رای از حوزه انتخابیه ساوجبلاغ و نظر آباد و طالقان از استان البرز انتخاب گردد و به مجلس راه یابد. تشکیل شهرستان چهارباغ در دوره نمایندگی او اتفاق افتاد.