مهدی غضنفری

مهدی غضنفری

Mehdi Ghazanfari

متولد : 1339/11/12 - سن : 60
محل تولد : ایران - لرستان - الیگودرز
محل زندگی : ایران - تهران - تهران
تحصیلات :

مهدی غضنفری

مهدی غضنفری متولد 12 بهمن ۱۳۳۹ در الیگودرز است.وی وزیر صنعت، معدن و تجارت در دولت دوم محمود احمدی نژاد بود.وی مدرک دکترای خود را در سال ۱۳۷۵ در رشته مهندسی صنایع-برنامه ریزی تولید از دانشگاه نیو ساوت ولز، سیدنی، استرالیا اخذ کرد. او هم چنین دارای مدرک کارشناسی ارشد و کارشناسی مهندسی صنایع از دانشگاه های صنعتی امیرکبیر و دانشگاه علم و صنعت است. 

او معلم بودو همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران نیز می باشد. غضنفری از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۳ رئیس دانشکده مهندسی صنایع- دانشگاه علم و صنعت ایران بود و سال های ۱۳۸۸–۱۳۸۴ در سمت معاون وزیر بازرگانی و رئیس کل سازمان توسعه تجارت مشغول به کار بود.
وی در سال ۱۳۸۸ و توسط محمود احمدی نژاد به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت بازرگانی به مجلس شورای اسلامی معرفی و در روز ۱۲ شهریور همان سال با کسب اکثریت آرا انتخاب شد. غضنفری بعد از ادغام دو وزارتخانه بازرگانی و صنایع و معادن از سوی احمدی نژاد به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت معرفی شد و وی در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ با ۲۱۸ رای موافق، ۲۰ رای مخالف و ۷ رای ممتنع وزیر صنعت، معدن و تجارت شد.وی هم اکنون دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی می باشد.