رحیم نوروزی

رحیم نوروزی

Rahim Norouzi

متولد : 1346 - سن : 57
ملیت : ایران
محل تولد : ایران - گیلان - رشت
تحصیلات :
مقطع رشته دانشگاه

کارشناسی پیوسته

تئاتر

نامشخص

خانواده :
آسیه ضیایی

آسیه ضیایی - شوهر سابق

هایده حسین زاده

هایده حسین زاده - همسر سابق

رحیم نوروزی

رحیم نوروزی بازیگر سینما و تلویزیون و متولد رشت است. اولین جرقه های بازیگری او در کلاسهای بهروز بقایی و بهزاد عشقی زده شد. با نمایشنامه های اکبر رادی بازیگری برای او جدی شد و با ایفای نقشی در مجموعه پس از باران به شهرت رسید و سپس در آثار متعددی بازی کرد.

نوروزی دارای مدرک کاردانی رشته مرمت بناهای تاریخی و کارشناسی تئاتر با گرایش ادبیات نمایشی است. او در زمینه خوشنویسی هم تبحر خاصی دارد به ورزش بسیار علاقه مند است. رحیم نوروزی بازیگری را با حضور در کلاس های بهزاد عشقی، بهروز بقایی و امیر ثابت در رشت آغاز کرد و بعد از حضور روی صحنه تئاتر به دنیای تلویزیون و سینما راه یافت.

رحیم نوروزی تابحال دو بار ازدواج کرده است. او در سالهای جوانی با هایده حسین زاده بازیگر تئاتر و تلویزیون ازدواج کرد اما زندگی مشترک آنها با وجود داشتن یک فرزند به طلاق منجر شد. هایده حسین زاده مدرک کارشناسی نمایش دارد و با نمایش های زیادی روی صحنه رفته و در سریال پس از باران بازیگر نقش زری یکی از خدمتکاران ارباب بود. رحیم نوروزی بعد از جدایی از همسر اولش برای بار دوم با آسیه ضیایی بازیگر سینما و تلویزیون ازداواج کرد. آسیه ضیایی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون بود و سریال آسمان من کار مشترکی از آنها بود. آسیه ضیایی چند سالی است که از ایران مهاجرت کرده است. رحیم نوروزی از ازدواج اولش با هایده حسین زاده یک دختر به نام پناه دارد. رابطه رحیم و نوروزی و دخترش پناه با یکدیگر بسیار خوب است.

بازیگری رحیم نوروزی

رحیم نوروزی آموزش بازیگری را از حدود سال 68 در رشت آغاز کرد و زیرنظر اساتیدی چون بهزاد عشقی، بهروز بقایی و امیر ثابت به آموزش حرفه مورد علاقه اش پرداخت. او پس از سپری کردن این دوره ها در کلاس های بازیگری زنده یاد سمندریان ثبت نام کرد و نمایش نامه های اکبر رادی نقش مهمی در بازیگر شدن او داشت و از حدود سال 75 به عنوان بازیگر مقابل دوربین رفت. 

سریال پس از باران به کارگردانی سعید سلطانی سال 1379 ساخته شد و در شبکه سه سیما روی آنتن رفت و به یکی از پربیننده ترین سریال های تلویزیون تبدیل شد. رحیم نوروزی در اولین تجربه های بازیگری اش در سریال پس از باران مقابل دوربین رفت و ایفاگر نقش جوانی فرخ در این سریال شد. بازی در سریال پس از باران و نقش فرخ یکی از تجربه های موفق رحیم نوروزی بود که به خوبی توانست از عهده ایفای این نقش برآید و بسیاری از مردم با وجود گذشت چندین سال از ساخت این سریال هنوز هم او را با نقش فرخ می شناسند. رحیم نوروزی در سریال پس از باران با بازیگرانی چون محمود پاک نیت، کتایون ریاحی، مرجان محتشم، شهاب حسینی، جهانگیر الماسی، بهزاد فراهانی، ثریا قاسمی، صبا کمالی، امیر آتشانی، جمیله شیخی، کیومرث ملک مطیعی و... همبازی بود. 

سریال یوسف پیامبر به کارگردانی فرج الله سلحشور سال 87 روی آنتن شبکه یک سیما رفت و با وجود بارها و بارها پخش هنوز هم یکی از سریال های پربیننده تلویزیون است. رحیم نوروزی بازیگر نقش آخناتون فرعون مصر بود که یکی از بهترین نقش هایش را در این سریال ایفا کرد و بعد از پس از باران بسیاری از مردم او را با این نقش به خوبی می شناسند. او در سریال یوسف پیامبر با هنرمندانی چون محمود پاک نیت، کتایون ریاحی، جعفر دهقان، عباس امیری، جهانبخش سلطانی، مهوش صبرکن، الهام حمیدی، پروانه معصومی، لیلا بلوکات و .... همبازی بود. 

رحیم نوروزی را اغلب در نقش های منفی دیده ایم و سابقه بازی او در نقش های منفی و خاکستری بیشتر از مثبت است اما این بازیگر در سال 99 ایفاگر نقشی متفاوت در یک سریال شد. سریال دخترم نرگس به کارگردانی باقر پیران و تهیه کنندگی حسن فرخی و داوود سلیمان پور تیرماه سال 99 روی آنتن شبکه یک رفت و ایفاگر نقش یک پلیس در این سریال شد. رحیم نوروزی در سریال دخترم نرگس باز هم با محمود پاک نیت و مهوش صبرکن همبازی است و هنرمندان دیگری چون مریم خدارحمی، حسین سحرخیز، فریبا طالبی، امیرحسین صدهزاری، پدرام رحمانی، هاشم چاووشی و... در این سریال ایفای نقش کرده اند.

سریال های رحیم نوروزی

# نام سریال ساخت کارگردان
1

سریال تمام رخ

1401محمود معظمی
2

سریال خانه امن

1399احمد معظمی
3

سریال نفوذ

1399جواد شمقدری
4

سریال روزهای ابدی

1399جواد شمقدری
5

سریال سرزده

1399بهادر اسدی
6

سریال بوم و بانو

1399سعید سلطانی
7

سریال وارش

1398احمد کاوری
8

سریال بازی نقاب ها

1397سیروس حسن پور
9

سریال هیئت مدیره

1396مازیار میری
10

سریال کوبار

1396فریدون حسن پور
11

سریال کشیک قلب

1395حسین مهکام
12

سریال نفس گرم

1394محمدمهدی عسگرپور
13

سریال آسمان من

1393محمدرضا آهنج
14

سریال دیگری

1393احمد کاوری
15

سریال یادآوری

1392حجت قاسم زاده اصل
16

سریال راستش را بگو

1391محمدرضا آهنج
17

سریال ششمین نفر

1390بهمن گودرزی
18

سریال قفسی برای پرواز

1389یوسف سید مهدوی
19

سریال همچون سرو

1389بیژن بیرنگ
20

سریال روز حسرت

1387سیروس مقدم
21

سریال نردبام آسمان

1387محمدحسین لطیفی
22

سریال مدار صفر درجه

1386حسن فتحی
23

سریال سالهای برف و بنفشه

1385سعید سلطانی
24

سریال شهریار

1384کمال تبریزی
25

سریال یوسف پیامبر

1383-1386فرج الله سلحشور
26

سریال چراغ های خاموش

1380کاظم بلوچی
27

سریال پس از باران

1379سعید سلطانی
28

سریال معمای شاه

محمدرضا ورزی
29

سریال سلمان فارسی

داوود میرباقری